mandag, mars 31, 2008

Årets sak?

Dagbladet.no har en sterk kandidat til årets sak. Er det noe mer de kunne spilt på i overskrift eller ingress dersom de ville?

12 kommentarer:

  1. De mangler både "neger", "muslim" og "skatt".

    SvarSlett
  2. Denne saken viser med all tydelighet hvor avskyelig det er med kikker-journalismen. Denne saken er jo helt uinteressant for andre enn dem det angår. Om Mosley spriter opp sitt privatliv på denne måten er ikke offentlighetens anliggende i det hele tatt.
    Jeg håper forøvrig at Dagbladet går dukken snart.

    SvarSlett
  3. Nå er det jo ingenting feil i verken overskrift eller ingress, det skal de ha...

    SvarSlett
  4. Denne gangen klarte de visst ikke å flette inn Frp.
    Hva hindret dem, selv om artikkelen ikke hadde noe med Norge å gjøre?

    SvarSlett
  5. Grunnen til at de ikke flettet inn FrP var at dette er en story klippet fra News of the World - nok en høyrevridd Murdoch-blekke. Værre en Fox News :-)

    SvarSlett
  6. Det dukker nok opp noen frp-muslimer som sexfilmer neger-hitler mens han snyter på skatten og har sex med smådyr, skal du se. Det er mye igjen av 2008 (c;

    SvarSlett
  7. Den mangler 2.pers.-vinklingen:

    "Her blir DU lurt! - til å lete etter Nazisex-video med Bilsportkonge og Fem Prostituerte"

    SvarSlett
  8. Ahhh, fan. Nå er det bare å knekke fingrene og knuse tastaturet og gi seg. Bedre enn dette blir det ikke uansett...

    SvarSlett
  9. Ja den der stod for meg som et absolutt nullpunkt i dagens aviser. Utrolig hvor dårlig det egetlig kan bli blant journalister.

    Et PS. Jeg så programmet ditt på FEM her en kveld. Det var da ikke så verst. Trond Giske var med, og du gjorde en anstendig programleder jobb. Du skal se det er mer fremtid i det der enn ørkesløs blogging.

    SvarSlett
  10. Den var ikke så verst den der med DDR-toppenes hemmelige pornoring heller syntes jeg?

    http://www.dagbladet.no/nyheter/2008/03/30/530995.html

    SvarSlett
  11. Nullpunkt?
    Det var jo en knallsak. Kan banne på at den fikk svært mange klikk. Dårlige tabloidsaker er en ting, men det der er noe som fenger mange i de tusen hjem.

    Så kan du selvsagt mene at Dagbladet skal være en seriøs samfunnsaktør, og at slike artikler beviser at pressestøtten er overflødig. Jeg er ikke nødvendigvis uenig, men dårlig tabloidjournalistikk blir det ikke av den grunn.

    SvarSlett
  12. sindre: damn it! JEG burde tatt den.
    writer'n: Mja, spørs om noen vil ha meg det.. Men Trond Giske var en trivelig gjest, men han er jo en sjarmerende fyr (synes jeg i hvert fall..)
    hjorten: Synes ingressen var best "Mens massene måtte klare seg uten porno." Kostelig.
    windingstad: Jeg synes også den var helt konge! Men pressestøtten er fortsatt overflødig (og umoralsk).

    SvarSlett